Whatsapp +90 537 742 72 88   Skype munisealtay1 munisealtay@gmail.com

Enerji Temizliği

dd77d3fd9e5f183546d38abdaa891bce

Merhaba,

Son zamanlarda çokça duyduğunuz bir konudan bahsetmek istiyorum “enerji temizliği”

Nedir bu enerji?
Tıpkı teknolojik aletlerle fazla vakit geçirdiğimizde vücudumuza dışarıdan fazla radyoaktif madde girdiği gibi, vücudun sinir sistemine bağlı olarak ürettiği statik enerji diye bir şey var ve bu enerji normalden fazla düzeyde olduğu zaman etrafımızdaki başka enerji dolu bir maddeye dokunduğumuzda “çıt” diye ses gelir ve ister istemez irkiliriz. Henüz vücudumuzun neden enerji ürettiğine dair bir sonuç bulunamasa da doğal taşlara, doğadaki maddelere (ağaç kabuğu, yaprağı, toprak) dokunarak ve vücut ovmasıyla geçirilebilir.
Nazar mı sakarlık mı?
Bazen her şey üst üste gelir, keyifle mutfakta bir şeyler doğrarsınız parmağınız kesilir, tam kahve keyfi yapmak istersiniz ama o kahve taşar, raftan bir tabak indirirsiniz ve indirirken her şey üstünüze yıkılır, kafanız kolunuz bir yerlere çarpar, ve bu böyle gider de gider. Kimileri nazar der kimileri sakarlığa yorar. İşte bu dönemde bir şeyler ters gidiyorsa ister nazar deyin, ister sakarlık veya çekim gücü, negatif enerji temizliği yapmayı deneyebilirsiniz.
Nasıl Yapılır?
Enerji temizliği aslında Anadolu’da çokça kullanılan “adaçayı veya tütsü yakma” yönteminin ta kendisi! Enerji temizleyen bitkilerden birini veya bir kaçını bir kap içinde yakarak evin her köşesinde gezdirerek dumanın etrafa yayılmasıyla bedeninizi ve evinizi arındırabilirsiniz. En kolay yöntem ise tütsü yakarak aynı şekilde bütün evde dolaştırabilirsiniz.
İhtiyacınız olan malzemeler;

  • Adaçayı,
  • Üzerlik otu veya tohumu,
  • Misk otu,
  • Lavanta,
  • Biberiye,
  • Defne yaprağı gibi bitkilerden biri veya karışımı,
  • Veya palo santo, ardıç ağacı, sedir ağacı gibi ağaç tütsüsü

 

Son Bir Not: Elbetteki işin özü beyinde! Kötü düşüncelerden, stresten ne kadar uzak olursanız kötü olan o kadar sizden ve çevrenizden uzak olacaktır, sevgiler.