Whatsapp +90 537 742 72 88   Skype munisealtay1 munisealtay@gmail.com

Sıkça Sorulan Sorular

“Klinik Psikolog ve Psikiyatrist arasındaki fark nedir?”

Öncelikle Psikolog, üniversitenin 4 yıllık Psikoloji bölümü lisans mezunudur ve klinik terapi yapabilmek için Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamak zorundadır. Aynı zamanda psikoterapi yapma konusunda uzmanlaşmak için gerekli olan eğitimlerle kendini geliştirmeyi amaçlar. Psikiyatrist ise Tıp Fakültesi mezunudur ve aldığı eğitim gereği ilaç yazma yetisine sahiptir.

“Online Terapi nedir?”

Online terapi, Skype veya WhatsApp üzerinden terapist ve danışanın birebir görüntülü olarak görüştüğü 50 dakikalık seanslara denir.

Terapinin özünde elbette ki yüz yüze seans yapmak vardır, ancak öte yandan gelişen teknoloji dolayısıyla, özellikle uzaklarda olan ve istediği etkin ve yararlı danışmanlığı bulamayan danışanlara (yurt dışında yaşayan Türklere ve diğer ihtiyacı olan bireylere yönelik) internet üzerinden görüntülü online terapi hizmeti terapi hizmeti etik değerler korunarak sıklıkla kullanılıyor. Online terapi hizmeti almak için teknolojiyi kullanmalarında sakınca yoktur..

Devamı

Yorumlarınız

Munise hanım ile online terapi vasıtasıyla 2 ay önce tanıştım. Yurtdışında yaşadığım için kendimi daha rahat ifade edebileceğim türk bir psikolog arayışına girdim fakat bulunduğum şehirde bulamadım malesef. Haftada bir görüşmelerimizi yapıyoruz ve ben çok memnunum.

Y.Ö. İsviçre

Devamı